Dom w kształcie litery H – Poznań

Projekt nowoczesnej stodoły w kształcie litery H został zaprojektowany dla rodziny o różnych zainteresowaniach i pasjach.

W ciemnym graficie jest powierzchnia dachu oraz stolarka okienna i drzwiowa oraz brama garażowa. Natomiast biała pozostaje płaszczyzna elewacji.

Akcent pomarańczowego koloru pojawia się od strony ogrodowej w formie zewnętrznych żaluzji na oknach.

Natomiast na elewacji frontowej kolorem pomarańczoym zaakcentowano główne wejście do budynku, które znajduje się w łączniku.

Po wejściu do łącznika, który stanowi obszerny hol, idąc prosto dostajemy się bezpośrednio do zewnętrznego zadaszonego patio.

PARAMETRY:

Pow. zabudowy:    290 m2

Pow. użytkowa:     406 m2

Ilość kondygnacji nadziemnych:   2

Ilość kondygnacji podziemnych:   0

Rodzaj dachu:    dwuspadowy

Kąt dachu:     30 stopni

Garaż:     dwustanowiskowy

Bryła budynku składa się z 2 budynków połączonych ze sobą łącznikiem. Oba budynki mają 2 kondygnacje oraz są kryte dachem dwuspadowym o kącie naczylenia połaci 30 stopni.

Wygląd zewnętrzny domu zdominowały 3 kolory ciemny grafit, biel oraz przygaszony pomarańcz pojawiający się akcentowo.

Dom w kształcie litery H – wspólna przestrzeń

Po wybraniu w holu lewego skrzydła budynku, wkraczamy do całodziennej wspólnej przestrzeni domowników, w której znajdują się pomieszczenia takie jak kuchnia połączona ze spiżarnią, jadalnia oraz salon z kominkiem. Na środku tego pomieszczenia zaprojektowano otwartą 2-kondygnacyjną przestrzeń.

Z jadalni możemy wyjść na zewnętrzne,  zadaszone i osłonięte patio, gdzie na świeżym powietrzu można zjeść śniadanie lub obiad. Otoczenie z 3 stron ścianami sprawia, że miejsce to zrobiło się intymne, sekretne. Mieszkańcy nie muszą się obawiać, że ktoś ich podgląda.

Przestrzeń pomiędzy budynkami zaprojektowano w formie dużego drewnianego tarasu, z którego mozna podziwiać resztę ogrodu.

Dom w kształcie litery H – prywatne pokoje

Po wybraniu w holu prawego skrzydła domu, wkraczamy do prywatnej części domowników, w której znajduje się garaż dwustanowiskowy, kotłownia, garderoba, łazienka, klatka schodowa oraz sypialnia właścicieli połączona z własną garderobą i łazienką.

Z sypialni jest również wyjście na taras ogrodowy.

W skrzydle domu znajdującym się nad częścią prywatną domowników umieszczono na jego piętrze 2 sypialnie, łazienkę oraz pokój mulimedialny. Z tej części domu można dostać się do drugiego skrzydła poprzez łącznik, w którym znajduje się ogród zimowy.

Drugie skrzydło budynku wraz z antresolą znajduje się nad częścią całodzienną domu.

W tym skrzydle znajdują się pomieszczenia związane z profesją i pasją właścicieli domu, a mianowicie studio fotograficzne z ciemnią oraz pokój fitness z łazienką

Indywidualne projekty domów w nowoczesnym stylu

Dowiedz się: Co zyskasz dzięki indywidualnemu projektowi wnętrz oraz z czego składa się projekt
Chcę, dowiedzieć się więcej o indywidualnym projekcie domu

Potrzebujesz projektu? Proszę skontaktuj się w sprawie wyceny.

Pamiętaj, że

INFOGRAFIKA / SCHEMAT

Budowa domu formalności krok po kroku
DO POBRANIA