Dom z zadaszonym tarasem został zaprojektowany dla rodziny, która chętnie spędza czas w ogrodzie.

Przyszłym mieszkańcom zależało bardzo na trójkątnym oknie z widokiem na jezioro oraz dużym, zadaszonym tarasie od strony ogrodu, na którym można przebywać nawet podczas deszczowej pogody.

Projekt domu z zadaszonym tarasem gmina Swarzędz – animacja 3D

Dom z zadaszonym tarasem – widok domu z zewnątrz

projekt domu z zadaszonym tarasem swarzędz

W kolorze szarym zaprojektowałam także 2 dolne ściany domu; frontową i boczną. Na drugiej ścianie bocznej domu wprowadziłam szary kwadratowy akcent.

Zadaszenie tarasu od strony ogrodu z zewnątrz również zostało utrzymane w kolorze szarym. Natomiast jego sufit zostanie pokryty deskami modrzewiowymi. Akcent desek modrzewiowych zastosowałam także na częsci ściany przy dużym tarasie ogrodowym oraz na części ściany garażu i głównego wejścia do budynku.

Od strony frontowej  zaprojektowałam niewielkie zadaszenie nad wejściem do budynku, które przewidziałam w kolorze białym, natomiast sufit z desek modrzewiowych.

Dom z zadaszonym tarasem

Dom jednorodzinny kształtem dachu przypomina literę L. Główna bryła budynku posiada dwie ściany szczytowe i została pokryta dachem dwuspadowym. W ścianach szczytowych zaprojektowałam układ różnych wielkościowo okien, żeby odpowiednio doświetlić poszczególne pomieszczenia.

Od frontu do domu dostawiłam prostopadłą bryłę pokrytą, także dwuspadowym dachem. W tej części zlokalizowałam charakterystyczne trójątne okno z widokiem na jezioro.

Dom z zewnątrz zaprojektowałam w zakresie trzech kolorów: białym, szarym i kolorze drewna. Pokrycie dachu składające się z dachówek ceramicznych, jak i stolarka okienna i drzwiowa wraz z bramą garażową zostały przewidziane w kolorze szarym.

Projekt domu z zadaszonym tarasem widok od ogrodu
Projekt domu z zadaszonym tarasem

Dom z zadaszonym tarasem – rozkład pomieszczeń wewnątrz domu

Dom z zadaszonym tarasem widok parteru

Jednobiegową klatkę schodową umieściłam pomiędzy garażem, a kotłownią. Dostaniemy się nią do obszernego holu, skąd znajdują się wejścia do kolejnych pomieszczeń.

Nad garażem zlokalizowałam sypialnię wraz z garderobą. Pomieszczenie to doświetliłam dużym, nieotwieralnym trójkątnym oknem.

Na przeciwko sypialni zlokalizowałam łazienkę z wanną umieszczoną pod oknem dachowym oraz prysznicem przy ścianie szczytowej z dodatkowym wysokim oknem.

Dom z zadaszonym tarasem poddasze

Po wejściu do domu znajdujemy się w obszernym przedsionku, w którym znalazło się miejsce na dwie przesuwne szafy. Z przedsionka możemy dostać się zarówno do garażu, jak i dalej  bezpośrednio do otwartej wspólnej przetrzeni salonu połączonego z jadalnią i kuchnią. Całe pomieszczenie zostało dobrze oświetlone przez duże, przesuwne drzwi szklane prowadzące na zadaszony taras i drugie bezpośrednio do ogrodu.

W kuchni zaprojektowałam dużo szafek zarówno wysokich, jak i stojących oraz obszerny blat.

Na parterze zlokalizowałam także pokój gościnny, małą łazienkę oraz kotłownie ze spiżarnią, z której jest dodatkowe wyjście na zewnątrz.

Dom z zadaszonym tarasem widok na salon
Dom z zadaszonym tarasem widok na kuchnie

Obok łazienki zlokalizowałam pomieszczenie gospodarcze, natomiast obok niego zaprojektowałam duży pokój dziecięcy, który będzie doświetlony dużym oknem w ścianie szczytowej, jak i dwoma oknami dachowymi.

Obok sypialni przewidziałam drugi pokój dziecięcy, który będzie doświetlony jednym oknem dachowym, dużym i małym oknem w ścianie szczytowej.

Powierzchnia zabudowy:                                  212,00 m2

Powierzchnia użytkowa:                                   226,40 m2

Wysokość w kalenicy:                                       9 m

Szerokość elewacji frontowej:                       11,95 m

Jeżeli jesteś zdecydowany / zdecydowana na naszą współpracę to możesz w wiadomości email podać informacje dotyczące:

a) działki: nr działki, miejscowość, gmina, powiat, pow. działki, klasa gruntu, czy działka jest zabudowana? jeżeli tak to jakim budynkiem?

b) planowanej zabudowy: pow. zabudowy domu jednorodzinnego, ilość kondygnacji, rodzaj dachu (skośny, płaski)

c) mediów (prąd, woda, kanalizacja, gaz) jakie są w pobliżu media?, nazwy firm, które przyłączają do sieci

d) jaki jest dostęp do drogi publicznej bezpośredni czy pośredni?

e) w jakiej odległości jest istniejąca zabudowa jednorodzinna?

f) inne dodatkowe informacje dotyczące działki lub jej lokalizacji

Uwaga!

Jeżeli Twoja planowana zabudowa działki jest większa niż budowa domu jednorodzinnego, to proszę prześlij do mnie zapytanie ofertowe podając wyszczególnione wyżej informacje. Przygotuję dla ciebie wycenę.

email: kontakt@aleksandrajackowska.pl

 

Napisz do mnie jaki Pakiet wybrałaś / wybrałeś. Sprawdzaj zakładkę Spam.

Pamiętaj, że

1 + 13 =

INFOGRAFIKA / SCHEMAT

Budowa domu formalności krok po kroku
DLA CIEBIE